Yeni Bir İşte Başarılı Olmak İçin Örnek Davranışlar

Bir çok insan yeni bir işe başlarken, telaşlanırlar ve ne yapacaklarını bilemezler. Başarılı insanlar ise yeni bir işe başlangıcı ile telaşlanmadan bu süreci atalatabilirler. Başarı sürdürebilir olduğunda başarıdır. Bu nedenle yeni bir işte başarılı olmak için diğer çalışanlarla uyum içerisinde bir başlangıç yapmaya özen gösterirler.

Yeni bir işte başarılı olmak için, başarılı insanların ortak özelliklerini dikkate alabilirsiniz. Bu özellikleri kullanarak yeni bir işe başladığınızda soğuk kanlılıkla bu süreci atlatabilirsiniz.

Yeni bir işte başarılı olmak için; her şeyden önce sakinlerdir.

Yeni bir iş ortamına katıldıklarında, çok heyecanlanıp ne yapacağını bilmeyen bir duruma asla düşmezler. Çünkü bu onları diğer çalışanlara nazaran oldukça kötü gösterecektir. Samimi bir şekilde sanki yıllardır orada çalışıyormuş gibicesine sakin bir şekilde insanlarla iletişim kurarlar, çalışmalarına odaklanırlar.

Sosyalleşip, kaynaşırlar. Sosyal ortamları iyice öğrenirler.

Çalışma arkadaşlarınızla iletişimi oldukça sıkı tutmak önemlidir. Kendinizi sevdirmeniz ve o ortama ait hissetmeniz işinize yansıcaktır. Böylelikle çalışmalarınız çok daha verimli olacağı aşikardır. Mümkün oldukça ofis ortamında ki insanlarla diyalog kurarak, tanışıp herhangi bir konu başlatarak iletişimi devam ettirebilmek oldukça önemli.

İnsanların çalışma ortamlarından farklı olarak nerede, nasıl sosyalleştiklerini iyi bir şekilde öğrenirler, böylelikle iş ortamı dışındada iletişimi koparmamak adına daha çok alanı kullanırlar.

Planlı programlı çalışmaya başlarlar

İşe başlangıçta hemen hedeflerine bağlı kalarak, plan program yapmaya başlarlar böylelikle diğer çalışanlardan daha iyisi olmayı hedeflerler. Kendini sürekli olarak geliştirebilmek için programlarına sadık kalırlar. Vakitleri değerli kullanarak, sosyalleşme gibi faliyetlere vakit ayırdıkları gibi işlerinede vakit ayırırlar. Bu sayede kendilerini çok daha fazla geliştirebilirler. Plan yaparak yapılacak işlerin nasıl ve ne zaman gerçekleşeceğini önceden bilmeleri ekstra sürprizlerin önüne geçebiliyor.

Yeni bir işte başarılı olmak için; Müdürlerinin beklentilerini önemserler

Ofis ortamında bir süre sonra planlarını geliştirebilmek adına, müdürlerinin beklentilerini sorgularlar. Bu sayede planlarına beklentileri, isteklerini ve düşüncelerini öğrenebilirler. Ve en önemlisi müdürleriyle iletişim halinde olarak onlardan gelen geri bildirimleri öğrenmek için harika bir fırsat olmasıyla birlikte kendisinin hangi durumlarda başarılı hangi durumlarda dahada gelişmesi gerektiklerini öğrenirler.

Herkesten daha farklı düşünürler

Bir toplantıya katılım sağladığında ekip arkadaşlarının fikirlerini iyi bir şekilde analiz ederler ve olabildiğince herkesin fikirlerini kullanarak farklı bir bakış açısıyla yeni bir düşüncelerini ortaya koyarlar. Böylelikle çok daha fazla dikkat çekerek, yöneticilerin gözdesi konumuna gelebilirler. Özellikle 20’li yaş grubunda ki insanların diğer yaş gruplarına nazan çok daha hevesli olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış olmasıyla beraber yenilikçi olmaya dahada yatkın olmuşlardır.

İlginizi Çekebilir: Hızlı Düşünme Sanatı

Çalışma arkadaşlarını etkileyen bir problem olduğunda çözüm için ilk onlar uğraşırlar.

İş hayatında bazı olumsuzluklar yaşanabilir. Özellikle bu olumsuzluklar ekip çalışmasını etkiliyorsa, çalışma arkadaşları bu durumdan etkileniyorsa hemen bu duruma müdahale etmek isterler. Bir çözüm üretebilmek için oldukça ön planda olurlar. Böylelikle herhangi bir problemden etkilenenler sorunu çözmek için çabalayan kişi için onların idolü olurlar.