Türkiye’de En Çok Para Kazandıran 7 Meslek

 Bu makalede Türkiye’de en çok para kazandıran 7 meslek dalını göreceğiz. Verdiğimiz fiyatların ortalama olduğunu unutmayınız. Bir mesleği yapan her kişi aynı maaşı almayabilir. Koşullar aynı olsa bile iki dükkandan biri daha fazla kazanırken diğeri daha az kazanabiliyor. Bunu unutmamalısınız, eğer kısmetinizde yoksa hiçbir meslekte başarılı olmanız mümkün olmayabilir.


Yazılım Uzmanlığı

Yazılım kavramının en temel anlamı, elektronik donanımların yönetimini ve kullanıcıların belirli konularda işlerini veya istemiş oldukları program taleplerini karşılamak adına yazılım devreye girer. Günümüz de artık teknoloji bambaşka bir dünyaya doğru bizleri götürürken, geleceğin en ihtiyaç duyacağı meslek dalı olucaktır.


Doktorluk

 Doktorluk ülkemizde çoğu anne babanın çocuğu için istediği mesleklerden biridir. Çünkü en çok gelir sağlayan ve potansiyeli yüksek olan mesleklerin başındadır. 6 yıl olan tıp fakültesini bitirdikten sonra ister devlet hastanesinde isterse özel hastanelerde kolayca iş bulup çalışabilirler. Bu çalışma deneyimlerinde kendilerini geliştirme amaçlı bazı şeyler yaparlarsa gelecek zamanda zengin olunabilecek bir iştir.


Anestezi Uzmanlığı

 Doktorluk gibi olan mesleklerden biridir. Bu işi yapan bireylerin yaptığı şey ameliyata ya da belli bir cerrahi operasyona girecek olan kişilere uygun dozda sakinleştirici vererek güvenli bir ameliyat geçirmelerini sağlamaktır. Neredeyse herkesin merak ettiklerinden biride anestezi uzmanlığını yapan bir kişinin aylık kazancının ne kadar olduğudur. Bu sorunun net bir cevabı olmasa da genellikle 4000 TL’den başlar ve deneyime göre artabilir.


Kaptanlık

 Eğer denizleri seviyorsanız yapmanızı önerebileceğim işlerden ilkidir. Bir gemiyi yönetmek ne kadar keyifli bir iş olabilir? Bence çok keyifli olabilir. Bu meslek genel olarak herkesin beğendiği meslektir. En çok kazanç sağlayan meslekler arasında yüksek konumlarda yer alırlar. Çok insan tarafından itibar görülen bir meslektir.


Dişçilik

 Bu meslek hem devlet üzerinde hem de özel hastaneler veya muayenehane üzerinde çalışabileceğiniz mesleklerden biridir. Oldukça sakin fakat bir o kadarda zor iştir. Bununla birlikte aylık olarak yüksek bir kazanca ve vatandaşların gözünde belli bir itibara sahip olan meslektir.


Eczacılık

 Eczacıların kazançları konusunda meraklıysanız yalnızca sokağa çıkıp etrafınıza bakmanız yeterlidir. Çünkü muhtemelen geçtiğiniz her cadde üzerinde en az iki tane eczane bulunmaktadır. Yine muhtemelen bu eczaneler yıllardır çalışmaktadır. Bu durumda eczacıların ne kadar kazandığının göstergesidir. Eğer iyi bir konumda eczane açarsanız standart gelirin üstünde kazanç elde edebilirsiniz.


Tercüman

 Yabancı dil biliyorum ne iş yapmalıyım gibi soruları kendinize soruyorsanız artık sormayı bırakmalısınız. Çünkü yabancı dil biliyorsanız ve iyi düzeydeyse yapabileceğiniz iş sayısı oldukça fazladır. Bu mesleklerden en tercih edileni tercümanlıktır. Tercümanlık iş bulma olanağı yüksek olan bir meslektir. Üstelik dil bölümü okurken öğreneceğiniz ikinci yabancı dil size başka bir ayrıcalık daha ekler yani 2 tane yabancı dil bilen ve bu dilleri konuşup anlayan biri olabilirsiniz. Bu dilleri tamamen öğrenmek sizin elinizdedir. Eğer dil bilirseniz yalnızca çeviride yapmayabilirsiniz. Dünya üzerindeki şirketlerde farklı bölümlerde çalışabilirsiniz.


Türkiye’de En Çok Para Kazandıran 7 Meslek, konusunu okuyanlar için İlginizi Çekebilir: Türkiye’de En Çok Çalışılmak İstenen İlk 5 Şirket