İhtiyaçların Hızlı Teslimatı: Getir Ceo ‘su Kimdir ?

Getir Ceo’su Nazım Salur

Getir Ceo ’su Nazım Salur, insanların ihtiyaçlarını onlara en kısa sürede götürmeliyiz düşüncesi ile yola çıkarak Temmuz 2015’te Getir’in hizmete girmesini sağlamıştır. Nazım Salur,1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olmuştur ve uzun yıllardır da girişimcilik yapmaktadır. 2013 yılında teknolojik olarak bir girişim yapmış ve BiTaksi uygulaması ile insanlara farklı bir hizmet sunmaktaydı. Ayrıca bu uygulama ile de Türkiye’de ilk kez kredi kartları taksilerde kullanılmaya başladı. Bitaksi uygulamasının mantığı insanlara hızlı taksi hizmeti sunmaktı. Bu düşünce ile yola çıkarak Nazım Salur, insanlara hızlı hizmet sunan ve ihtiyaçlarını karşılayan Getir’i de Türkiye’de ilk olarak uygulamaya koydu.

 

Getirin Kuruluşu

Getirin kuruluşu, nasıl kullanıldığı gibi sorular uygulamayı kullanmak isteyenlerin sordukları ve araştırdıkları bir soru olmaktadır. Getir, 10 dakikada hızlı market alışverişi imkânını sunan bir uygulama olmaktadır. Türkiye’nin pek çok şehrinde kullanılmaktadır. İnsanlar markete gitmeden istedikleri tüm ürünleri Getir’in sunduğu internet sitesinden ya da cep telefonu uygulamasından seçebilmekte ve alışverişini bu şekilde tamamlayabilmektedir. Ardından ödeme işlemini tamamlayan kişiler istedikleri adrese verdikleri siparişin gelmesini sağlar ve hızlı teslimat sayesinde ihtiyaçlarını karşılar. Özellikle ortaya çıkan covid 19 salgını ile de insanlar bu uygulamaları daha fazla kullanmaktadır. Markete gitmek istemeyen, kalabalıktan kaçan insanlar bu tarz uygulamalar ile market ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Getir ise bu tarz uygulamaların içinde en hızlı olanı olarak hizmetini vermektedir. Getir’in kurulurken de 10 dakikada hizmet mantığı rakiplerinden hızlı olmasını sağlamaktadır.

 

Getir Marketin Hizmetleri

Bu hizmetlerinde marketlerde bulunan bütün ürünleri, ürün yelpazesinde bulundurmaktadır. İnsanların evlerine, kapılarına kadar götürüp teslim eden bir alışveriş uygulaması olarak hizmet sunmaktadır. Getir, sahip olduğu depolarda taze ürünleri saklamaktadır. Bununla beraber sipariş anında en hızlı şekilde belirtilen adrese motorlu kuryeleri ile ulaştırmaktadır. Türkiye’de 30 dan fazla şehirde aktif olarak Getir uygulaması insanlara hizmet etmektedir. Çalışan insanlar, evde bebek bakan insanlar ya da yaşlı olan insanlar kolaylıkla bu uygulamadan faydalanabilmektedir. Ayrıca evlerinden çıkmadan, marketten alınanları taşıma zahmetine girmeden oldukça hızlı bir şekilde ihtiyaç duydukları ürünlere ulaşabilmektedir.

Türkiye’de hizmet veren getir ayrıca yurt dışında da hizmet sunmaktadır. Bu ülkeler Londra, Amsterdam ve Berlin’dir. Birçok insana yurt dışında da hizmet veren bir uygulama olarak kendini oldukça geliştirmektedir. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da çok fazla inşan tarafından kullanılan bir uygulama olmaktadır.

 

Getir Yemek İle Kapıya Kadar Getirilen Yemekler

Kapıya kadar getirilen yemekler, getir markette sunulan market hizmetini aynı kalitede yemek siparişlerinde de sunmaktadır. Getir yemek uygulaması ile insanlar istedikleri restorandan yemek söyleyebilmekte ve bu siparişler motorlu kuryeler ile en kısa sürede bozulmadan ve soğumadan teslim edilmektedir.

Getir yemek uygulaması aynı hizmet kalitesi ile tamamen müşteri memnuniyetini hedef alarak işlemektedir. Uygulama kullanılmaya başlandığı günden beri çok fazla kişi tarafından kullanılıyor ve insanlar oldukça memnun kalmaktadır. Sorun yaşanılan durumlarda ise sorunu, müşteri temsilcisine iletebilmesi de verilen hizmetin kalitesini oldukça arttırmaktadır.

 

Getir CEO ‘su Kimdir? Okuyanlar için, İlginizi Çekebilir: Webtures CEO’su: Kaan Gülten’den Girişimcilik Hikayesi

Görsel Adresi: getir.com