Planlı Yaşamanın Hayatımıza Kattıkları

Yaşadığımız hayatın her anı bizler için altın değerindedir. Bu değerli zamanımızı planlı bir şekilde yaşarsak , başarı kapılarına yaklaşmış oluruz. Gün içinde sürekli olarak birçok şeyle uğraşırız. Bu günden bir başka güne kafamızda sabit olmayan planlar kurarız ve gün geçer başka günler için başka işleri yapmak adına düşünürüz. Bu döngünün aslında hayatımızda birer karmaşıklığa yol açtığını söyleyebiliriz. Bu karmaşıklık dan dolayı yeri gelir yapacak olduğumuz bir işi , keyfi olarak erteler başka güne bırakırız. Bu süreci böyle devam ettirerek de , başarıdan adım adım uzaklaşmış ve üşenme gibi benzeri alışkanlıklar artmış olur.

Planlı bir hayat yaşayarak , hayatınızın kalitesini arttığını göreceksiniz. Kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissediyor olup, planlı yaşamanın önemini birkez daha anlıyor olacaksınız. Gün sonunda planlı bir hayatın , başarı huzuruna kavuşuyor olup uyku kalitemizi de artmış olucaktır. Bu sayede güne daha enerjik,mutlu bir yapıya sahip olarak başlıyor olacağız.

Bir süre sonra aile hayatınız da , planlı yaşamanın etkisini gözle görülür şekilde + yönlerini görebiliriz. Çevrenizin zamanla size olan bakış açısı da değişebilir. Bu değişim sizleri daha ciddi ve iş bilen bir yapıya sahip olduğunuzu hissettirebilir. Yine çevrenizden sizlere karşı var olan güven artmış ve sizlerin bir konu hakkında düşündüğünüz , yorumlayacağınız fikirlere de daha çok önem vereceklerdir.

Dünya üzerinde bulunan girişimcilerin , şirket yöneticilerinin , önemli pozisyonlarda çalışan insanların kendilerine uyguladıkları planlar sayesinde bu başarıları yakalamış olduklarını söylebiliriz. Sadece planlı çalışmak yetersiz kalabilir. Planlı ve azimli çalışmak , işte bu ikisi sizleri bambaşka bir hayatın kapılarını açmanın anahtarları olsa gerek.

Yapmış olduğunuz planları uygulamak önemli bir noktaya sahiptir. Birçoğumuz oluşturmuş olduğumuz plana, ilk zamanlar da hafif ara verme, planlanan işin saatini geciktirme ve buna benzer birçok faktörle karşı karşıya kalabiliriz. Burada önemli olan karşılaştığımız olumsuz olayların karşısında , planlamış olduğumuz hayatamızdan ödün vermemektir. Kendi içimizde bu plana uymak için bir söz vermeliyiz.

Planlı yaşamanın hayatımıza kattıklarından bahsettik artı sıra geldi kağıt ve kaleme. Hayatınıza yön verecek olan planınızı kağıtla , kalemle oluşturmuya başlayın o halde. Geleceği düşünerek bu planı hayatta tutmaya çalışın .