Hayal Kurmanın Girişimcilikteki Yeri

Girisimcilik hayatın da ki en özel sizi siz yapan ve fikrinizin sadece size ait olmasını sağlayacak olan hayal gücünün yeri çok önemlidir. Hayal gücünüz ne kadar güçlü olursa girişimcilik fikiriniz de o kadar dikkat çekici olur.

Günümüzde pek çok girişimcilik örneklerinde ortaya çıkan fikir ve eylemler insanları etkilemiştir. Bu sayede gözlerde dikkat çekmiştir. Bunların olmasının temelini sağlayan hayal düşüncesidir.

Hayal kurmanın bir sınırı olmamakla beraber , kurulan hayal gücünün tamamen hayali kuran kişiye özgü olduğu için ortaya çıkan girişimcilik fikirinin söz hakkı siz de olur. Yapılan girişimcilikleri düşünüp göz önünde bulundurarak o fikirlerin eksilerineler , nasıl üzerine geliştirme yaparak daha farklı bir şekilde ortaya fikir koyulabilir.

Girişimcilerin hayal kurma , hayal düşünce gibi konu da ki yetenekleri gayet başarılıdır. Onlar kurdukları bir hayal düşüncesi ile , başarıyı yakalamışlardır.

Girişimcinin olmazsa olmasıdır hayal kurmak. Eğer hayal kurma yeteneğine sahip olunmasaydı bugün bambaşka bir hayat olurdu. Bu hayatta günümüz de ki hayatla kıyaslandığında eksikler oldukça fazla olurdu. Görüyoruz ki hayal kurmak yine bizlere yaşadığımız hayatın eksiklerini giderdiğimizi ve bu sayede ortaya yeni girişimcilikler çıktığını görmekteyiz. Hayal kurarak yapılan bu olayda , hiçbir zaman tükenmek bilmeyecek her daim devam edecekdir girişimcilik.

Hayal kurarak ortaya çıkan fikirde çevrenizin size karşı vermiş olduğu tepkilerin imkansız doğrultusunda olabilir bu gayet normal bir yaklaşımdır. Sebebi ise , kurulan hayal düşüncesi size ait bir düşünce fikiridir ve bu fikiri soyut olarak anlattığınız için karşınız da ki kişi bunu anlamayabilir onun gözünde saçma veya ulaşılması mümkün olmayan gerçeğe dönüşemeyecek bir izlenim alabilir. Bu durum sizleri caydırmasın.

Girişimcilikte ki yerinin büyük önemi olan hayal kurmanın , zaman içerisinde geliştiğini görebiliriz. İlk zamanlarda hayal kurarken , saçma ama zamanla mantığa sığar , kendimiz tarafından kabul görülür bir fikir ortaya doğabilir.

Girişimcilik fikirler hayal kurmak sayesinde olduğunu görüyoruz. Hayalleri geniş , uçsuz bucaksız olan girişimciler , her zaman yeni fikirler üretip ürettikleri bu fikirler ile girişimciliğe hız kazandıracaklardır.