Girişimcinin Kullanması Gereken Uygulamalar

Girişimciler günlük hayatlarında teknolojik cihazlar ile olan ilişkilerini iyi bir şekilde kullanmalı ve aktif bir şekilde internet ortamında olmaları gerekmektedir. Dünyanın her yerinden haberdar olmalı ve bunları güncel bir şekilde takip etmeleri gerekmektedir. Bir yandan dünyadan gelişmeleri takip ederken , kişisel olarak kullandıkları hesapların da dışardan bakıldıklarında ciddi ve kurumsal bir yaklaşım sezilmelidir bu sayede sizlerin sosyal dünyada ki insanlar tarafından gözlemenecek olan bu hesaplar üzerinden geçtiğini söyleyenebilir.


Gelelim girişimcinin kullanması gereken tavsiye ettiğimiz başlıca uygulamalara;


LinkedIn

Mutlaka her girişimcinin kesinlikle kullanması gereken uygulamar sırasında yer alan en önemli uygulamalardan biridir. LinkedIn , iş dünyasın da bulunan insanların bir arada topladığı ve bu topluluk ile iletişim kurmayı sağlayacak bir uygulama ortamıdır. LinkedIn hesabınızın profilini en ince alanlarına kadar titizlikle doldurulmalıdır.


Mail Servisleri (Gmail , Yandex , Yaani Mail , . . .)

Bunu aslında söylememize gerek yoktur. Çünkü mail uygulamarının önemini bilmeyen biri yoktur. Son derecede önemli bir uygulamalardır. Mail hesabınız kurumsal bir şekilde olmalıdır. Mail adresinizde sayılar olmamalıdır. Genelde çok sık kullanılan ve tavsiye edilen “adiniz.soyadiniz@mailservisi” şeklindedir. Maillerinizi sık sık takip edin , mutlaka mail bildirimleri açık olmalıdır.


Anlık Borsa Bilgisi (Investing)

Girişimcilerin olmazsa olmazlarından biri olan tabii ki borsa bilgisidir. Her an borsa durumlarını takip etmeleri gerekir. Yapacak olduğu işler , borsanın durumuna göre şekilleneceğini söyleyebiliriz. Borsa bilgisini takip etmeden , girişimcilik yapmaya kalkmak kaybetmek an meselesidir. Şirket açacak kararına vardıysanız mutlaka borsa piyasınında yaşanan durumları , grafikleri gözlemlemeniz gerekmektedir. Investing tercihinde bulunduk ama sizler farklı bir uygulama tercih edebilirsiniz elbette.


Anlık Haber Bilgisi (Bilinmiş haber ugulamaları)

Elbette dünya üzerinde pek çok yenilikler olmaktadır. Bunların her birini bilmemiz gerekeceği durumlar olabilir. Bunun için de , anlık doğru haber paylaşan uygulamalardan gelişmeleri takipde kalın.


Ted

Ted , dünya üzerinde farklı alanlar da üst düzey bilgi sahibi olan insanların , yaşadıkları tecrübeler , bilgi alışverişi , tavsiyeler gibi konularda bilgi paylaşımını Ted aracılığı ile konferans verdikleri bir platformdur. Ted uygulamasını kullanarak , bakış açınız , ufkunuz genişleyebileciği bir ortam sunar.


Skype

İş dünyası artık online mülakat alımlarını arttırdı ayrıca pek çok şirketlere sunacağınız girişimleriniz kurumsal bir ortamda yapılması gerekecektir. Skype ‘da bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Online bir şekilde telefon , iletişim , görüntülü grup aramaları gibi özellikleri ile kullanmanızı sağlamaktadır.


Twitter

İş dünyasının en aktif kullanılan sosyal medya platformalarından biridir. Burada takip edeceğiniz hesablar önemli bir yere sahiptir. Takip edecek olduğunuz hesaplar , girişimcilik yönünde olmalıdır ayrıca twitter hesabınız yine titizlik ile doldurulmalıdır. Kullanıcı adınız da iyi seçilmeli düzgün olmalıdır. Mail adresi bölümünde dediğimiz gibi ad ve soyad ilişkisi ile olmasını tavsiye ederiz.


Dropbox

Çalışmış olduğunuz dosyalar , belgelerin her yerden dropbox hesabınızı kullanarak erişmenizi sağlayan bir uygulamadır. Bu sayede sanal ortamda sakladığınız belgelerine daha kolay ulaşarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.


Headspace

Yaşadığınız stres , gün içinde yoğunluk , çalışma performansını arttıracak yani aslında kısaca meditasyon konusunda uzmanlaşmış çevrimiçi destek veren bir uygulama hizmeti diyebiliriz. Bu güzel hizmetin ücretli olduğunu belirtelim.


Girişimcinin kullanması gereken uygulamalar elbette bunlarla sınırlı değildir. Daha birçok uygulama vardır. Bunlardan sizlere başlıca öne çıkanları aktarmaya çalıştık.