Bitcoin Girişimciliği ile Milyoner Olanlar

Bitcoin girişimciliği ile milyoner olan pek çok kişi; girişimci bulunmaktadır. 2008 senesinde Satoshi Nakamoto takma adında birinin ilk önce deneme amaçlı olarak kripto para birimi olarak Bitcoin’in temelleri atılmıştır. Deneysel olarak ortaya atılan bu iş fikri kısa zaman içinde ilgi toplamış ve oldukça popüler bir hale gelmiştir. İlk başlarda maddi olarak çok fazla bir anlam ifade etmeyen Bitcoin daha sonra oldukça güçlenmiş ve maddi değer kazanmaya başlamıştır. Zamanla bu sanal para, yasal paralar gibi kullanılmaya başlanmış, internet platformlarında, alışverişlerde kullanılabilir hale gelmiştir. Sanal para sektörü o kadar çok ivme kazanmıştır ki zaman içinde Bitcoin benzeri sanal olma özelliği taşıyan yeni kripto paralar pazara girmiştir.

Bitcoin ilk çıktığı zamanlarda adım atmaktan korkmayan cesur kişilerce alınmıştır. Bu kripto paranın çok fazla bir değere sahip olmamasına rağmen bazı kesimlerce değerleneceği ön görülmüştür ve bu kişiler risk almıştır. Fakat süreç sonunda Bitcoin sahipleri oldukça kazançlı çıkmıştır. Ardından Bitcoin madenciliği ile de pek çok kişi Bitcoin girişimciliği ile milyoner olmuşlardır.

Charlie Shrem

Charlie Sherm, genç yaşına rağmen Bitcoin sayesinde milyonluk servete sahip olan biridir. Henüz 26 yaşındayken Bitcoin zengini olan Sherm, Manhattan’da bilindik bir gastro barın sahibidir ve aynı zamanda bu bölgede Bitcoin ödemesi ile ödeme alan işletmelerden biri olan Evr’ın ortağıdır. Bitcoin alımı ve satımı platformunun da kurucusu olan Charlie Sherm günümüzde Bitcoin girişimciliği ile milyoner olanlar listesinde yerini almaktadır. Çünkü toplamda 45 milyon dolar kadarlık bir servetinin olduğu düşünülüyor.

Roger Ver

Roger Ver, günümüzde Bitcoin’den yana tavır alan ve en büyük Bitcoin savunucusu olarak bilinmektedir. Bu nedenle Ver, Bitcoin ve diğer sanal paraların üzerine yatırım yapmaya hala devam etmektedir. Yaşamını Tokyo’da sürdüren Roger Ver, Bitcoin ile ilgili olaral çalışmalarına devam etmektedir. Bitcoin zengini olan Ver’in 52 milyon dolar tutarında serveti olduğu düşünülmektedir.

Kristoffer Koch

Bitcoin girişimciliği ile milyoner olanlar listesinde Kristoffer Koch isminde genç bir girişimci daha bulunmaktadır. Norveçli bir üniversite öğrencisi olan Koch, Bitcoin’in piyasaya ilk çıktığı 2009 senesinde sadece ve sadece 27 dolarlık bir yatırım yapmıştır. 27 dolar karşılığında Koch 5.000 Bitcoin’e sahip olmuştur. Yaptığı yatırımı ve hatta şifresini dahi unutan Kristoffer Koch Bitcoin değerlenince ve gündem yaratmaya başlayınca hesabına giriş yaptığında yaklaşık olarak 900 bin dolarlık bir birikimi ile karşılaşmıştır.

Tylor ve Cameron Winklevoss

Tylor ve Cameron Winklevoss herkesin bildiği üzere Mark Zuckerberg’in Facebook fikirlerini çaldığını iddia eden kardeşlerdir. Bu kardeşler aynı zamanda bulunan tüm Bitcoinlerin yüzde birine sahiptir. Daha önceleri gündeme Facebook ile gelen kardeşler günümüzde yaptıkları Bitcoin yatırımlarıyla ve Bitcoin alım satım fonlarıyla gündeme gelmektedir. Bu kardeşlerin 400 milyon dolar üstünde bir servetinin olduğu tahmin ediliyor.

Yifu Guo

Yifu Guo, Avalon’un kurucusudur ve Bitcoin girişimciliği ile milyoner olanlar listesinde bulunmaktadır. Ayrıca Guo, Bitcoin madenciliği işleri için özel olarak üretilmiş donanım olan çipleri piyasaya sürmüş bir girişimcilikte bulunmuştur. Bitcoin uzmanlığı da yapan Guo, Bitcoin ile ilgili çalışmalarına ve yatırımlarına günümüzde devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanma Yolları